اکسپرس انتری

امروزه متقاضیان, این مسیر رو بیشتر با نام سیستم اکسپرس انتری میشناسند. مسیری که طی چهار سال گذشته سرو صدای زیادی به پا کرد.سیستم اکسپرس انتری چرخه رقابت بین متقاضیان مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر و متخصص میباشد. متقاضیان پس از کسب امتیاز اولیه وارد چرخه رقابت شده و بالاترین امتیازات برای مصاحبه دعوت میشوند  .

طبیعتا این روش نیز همچون هر روشی امتیازات منفی و مثبتی به همراه دارد.ثبت پرونده بصورت انلاین ، رسیدگی سریع (شش ماه) به پرونده و کسب اقامت دائم با هزینه کم ، این روش رو در رأس گزینه های متقاضیان مهاجرت قرار داده است.از طرفی دیگر علامت سوال بزرگ در این روش  بحث انتخاب براساس بالاترین امتیاز میباشد.. بر اساس اولویت بندی این سیستم ، جمع آوری بیشترین امتیاز ممکن نکته کلیدی سیستم اکسپرس انتری میباشد. 

 

نحوه کار و مراحل سیستم :

 • جمع آوری اطلاعات و مدارک لازم
 • کسب امتیاز لازم برای ورود به سیستم
 • ثبت درخواست و وارد شدن به چرخه
 • دعوت شدن برای مصاحبه ونتیجه

 

امتیازبندی اکسپرس انتری تقریبا در تمامی استان ها مشابه هست هرچند هر استان شرایط مختص به خودش رو دارد. برای مثال استان بریتیش کلمبیا امتیاز خاصی برای سنین پایین قائل می شود و از لحاظ رقابتی متقاضیان شانس موفقیت پایین تری نسبت به استانهای کوچکتر همچون ساسکاچوان دارند. استان کبک و استان مانیتوبا تمرکز بالایی روی تحصیلات متقاضیان مهاجرت دارند در حالیکه استان نیوبرانزویک بشدت بدنبال نیروی کار ماهر میباشد. در حالت کلی داشتن فاکتورهای اصلی در برنامه هر استان الزامیست. 

بررسی فاکتورهای موفقیت در اکسپرس انتری:

برای درک بهتر تاثیر و اهمیت فاکتورها به نمونه کیس های موفق زیر نگاهی بیاندازیم.

 

نمونه کیس سن سابق کار زبان تحصیلات پیشنهاد کار امتیاز
A 36 5 سال ایلتس 7 فوق لیسانس 443
B 31 5 سال ایلتس 7.5 لیسانس 442
C 29 3 سال ایلتس 7 فوق لیسانس 444
D 40 3 سال ایلتس 5 لیسانس 600+321

E

46 3 سال ایلتس 4.5 فوق دیپلم 600+268

 

جدول بالا نمونه متقاضیانی می باشد که موفق به اخذ دعوت نامه از سوی استان مربوطه شده اند.نکته قابل توجه تاثیر بسیار زیاد و نقش کلیدی  زبان انگلیسی و پیشنهاد کار می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید روی این موارد کلیک کنید. البته فاکتورهای دیگری همچون سابقه کار کانادائی, سابقه تحصیل در کانادا و داشتن اقوام در کانادا می توانند تاثیر بسازایی در افزایش امتیاز شما داشته باشند.

فاکترهای امتیازبندی اکسپرس انتری:

برای اطلاع از امتیاز دقیق خود می بایست ابتدا استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای مثال استان مانیتوبا

 

Loading
 • فرم ارزیابی اکسپرس انتری •  - 
 • - - • Filename
  Status
  Size